Kaku Akadeemia juhtmevedamise leht

...ehk siis Kaku juhendatavad võiksid vaadata siia lehele.

Siin on veidike lektüüri ja soovitusi. Loomulikult on teretulnud ka kõik muud külalised, kuid see leht on orienteeritud eeskätt diplomandidele ja kraadiõppuritele.

Nimekirja juba kaitstud töödest leiab siit.

Mõned näpuvibutused kõigile asjaosalistele

Ajaveeb

Kõigil on soovitav pidada oma töö kohta blogi ehk ajaveebi. Nii saab mitu head asja korraga:

  1. Õpib poolsundkorras korralikult kirjutama ja vahel ka enda seisukohti kommentaariumis kaitsma
  2. Juhendaja saab pidevalt asjaga kursis olla
  3. Töö on ilusti dokumenteeritud, mis võimaldab lõpus materjali kokku kirjutades paremini orienteeruda
  4. Endal on peale kaitsmist lahe vaadata, mida kõike tehtud sai :)

Ajaveeb ei pea tingimata olema avalik - seda saab pidada ka mõnes kinnises keskkonnas või parooli taga. Ise aga soovitaksin täiesti avatud lähenemist (vt esimest punkti).

Materjal

Koguge ja süstematiseerige materjali aegsasti (seda saab ka blogi kaudu teha) - isegi selline materjal, mis ehk töösse ei jõuagi. Tasub korjata kokku ka pisemad detailid nagu raamatute ISBN-numbrid ja artiklite asukohaleheküljed kogumikes - neid on pärast üpris sant ("nigu narr", ütles Joosep) taga ajada.

Praktiline osa

Kõrgemat sorti töö peab sisaldama endapoolset uurimust. Seda tuleb plaanida varakult ning asi ka juhendajaga kooskõlastada (seda on enamik õnneks teinud).

Soe soovitus on tutvuda Kaku kolleegi Hans Põldoja samalaadse veebilehega aadressil http://lemill.net/content/soovitusi-uurimustoo-koostamiseks-informaatikas. Seal on mitmeid häid näpunäiteid töö koostamiseks.

Valik viiteid

Organisatsioonid

Erinevad seisukohad ja mudelid

Vaba lähenemise näiteid

Mitmesegast

RSS-uudisevood

NB! Igaühel tasuks endale valida sobiv RSS-lugeja ja see endale ka arvutisse paigaldada. Vabasid lugejaid on saada mitmeid - Linuxi omadest võib soovitada Liferea'd - seda kasutan ka ise. Kes aga ei saa endale mingil põhjusel tarkvara paigaldada, kasutagu Feedbucket'it - sinna saab kopeerida voo aadressi otse veebilehele ning lugeda veebist, samuti genereerib Feedbucket kohe vastava voo jaoks XHTML-koodi, mille võib kleepida mistahes oma veebilehele ning lugeda edaspidi uudiseid oma veebist. Eriti laisad inimesed võivad aga siitsamast lugeda - sellesama Feedbucketi abiga. :)


Tagasi Kaku Akadeemia esilehele

Back to the Academy front page

1995-2024 Kaido Kikkas. Käesoleva dokumendi paljundamine, edasiandmine ja/või muutmine on sätestatud kas GNU Vaba Dokumentatsiooni Litsentsi versiooni 1.2 või uuemaga (Litsentsi ingliskeelne täistekst) või Creative Commonsi Autorile viitamine + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti litsentsi või uuemaga.

GNU FDL Creative Commons BY-SA 3.0 Estonia

1995-2024, by Kaido Kikkas. This document is distributed under either GNU Free Documentation License (v1.2 or newer) or Creative Commons Attribution-ShareAlike Estonia license v3.0 or newer.